Alan Adı Satış Kuralları

Domain Satışları
#1
DOMAİN SATIŞ KURALLARI

Madde 1) Satmak istediğiniz alan adları kesinlikle size ait olmalıdır. Alan adlarını bir başkasının yerine satmanız yasaktır. Bu kuralara uymayanlar süresiz uzaklaştırma cezalarına maruz kalacaklardır.

Madde 2) Satış konularına teklif dışında (hayırlı olsun, süper, beş para etmez, çok pahalı, indirim yapsan alacam) yorumların yazılması yasaktır. Bu kurala uymayan kullanıcılar, yöneticilerin inisiyatifi dışında forumdan süresiz uzaklaştırma cezası alacaklardır.

Madde 3) Açık arttırma usulü yapılan satışlarda son teklifi veren alan adını almak zorundadır. Alıcı bu kurala uymadığı takdirde ticaret puanının düşürülmesi söz konusu olabilir. Bu yüzden teklif vermeden önce en az 2 kez düşünün. Satıcıyı, teklifi geri çevirme konusunda ikna edebilirseniz bu kural sizin için geçersiz olacaktır. Kullanıcının bu kuralı ihlali devamında ise Genel Forum Kuralları'nın 12. Madde'sine göre forumdan uzaklaştırılacaktır.

Madde 4)  Tescil için belge gerektiren alan adlarının satışı tamamen yasaklanmıştır.  Bu kurala uymayanlar sorgusuz, sualsiz forumdan süresiz uzaklaştırılacaklardır.

Madde 5)  Konuyu açan satıcılar konunun en üstte kalması için, üst üste (flood) yorum yazamazlar. Fakat aradan 1 gün (24 saat) geçmiş ise kullanıcı o gün boyunca sadece 1 kez konuyu üste taşıyabilir. Flood yapmaya devam edenler Genel Forum Kuralları'nın 17. Madde'sine göre forumdan uzaklaştırılacaklardır.

Madde 6)  İllegal olan (warez, crack, cinsellik, hacking, mp3 vb.) alan adlarının kesinlikle satışları yasaktır. Bu kuralı ihlal edenler kesinlikle süresiz uzaklaştırılacaklardır.

Madde 7)  Toplu alan adı satışlarında tek bir konu açınız. Bu kurala uymayanlar uyarılacaklardır, devamı halinde ise forumdan uzaklaştırılacaklardır.

Madde 8) Bu kurallar dışında yöneticiler kural boşluklarını doldurma yetkilerine sahip oldukları için Genel Forum Kuralları doğrultusunda kendileri kural tanımlayabilirler. Bu nedenle ihlal nedeni olabilecek davranışlardan uzak durunuz.

Madde 9) Wmokulu.com satış konularında sorumluluk taşımaz. Tüm sorumluluk alışveriş yapan taraflara aittir.
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular
Son Yorum
09-09-2016, Saat: 21:38
Son Yorum: Elektron
Hızlı Menü:
task