Call of Duty: Mobile 2020’de aynı başarıyı sürdürecek mi?

Oyun Dünyası
#1
Call of Duty: Mobile 2020’de aynı başarıyı sürdürecek mi?

[Resim: Call-of-Duty-Mobile-indirmeler.jpg]
Mobil oyun pazarını domine eden Battle Royale oyunların liderlik koltuğunda karşımıza geçen yıl ilk sıralarda çıkan Call of Duty: Mobile, bu yıl da aynı başarılı çıkışı yakalayabilecek mi? Bu sorunun cevabını şimdiden vermek ne kadar doğru ancak, 2019 yılının ekim ayında oynanmaya hazır hale gelen oyunun ilk haftasında 35 milyon indirme görmesi büyük bir başarı olarak karşımıza çıkıyor.Bu sevilen oyunun başarısı da güncelleme ve geliştirmelerin de devamlı hale gelmesini sağladı. Oynaması ücretsiz bir oyun olduğu ve biraz önce de bahsettiğimiz gibi Battle Royale oyunu olduğu için kullanıcıların beğenisini kısa sürede kazandı. Bu başarısının ardında elbette birkaç sebep daha yatıyor. Bunlar; Call of Duty gibi başarılı bir oyunun mobil versiyonu olması, ve oyunun geliştiricileri arasında iki yıldır en popüler oyun koltuğunu kaptırmayan  PUBG MOBİLE geliştiricisi Tencent’ın yer alıyor olmasını sayabiliriz.
[Resim: Call-of-Duty-Mobile-indirmeler-01.jpg]
Call of Duty: Mobile indirmeler başarılı gidiyor mu?
Ancak bu saydıklarımız sanıyoruz ki oyunun başarılı yükselişi için yeterli olmamış, zira geçtiğimiz aralık ayında iOS tarafında yalnızca 5 milyon indirme yakalayabildi. Bunun dışında indirmeler bir sabite oturmuş oldu. Bu da acaba 2019 yılının son aylarında yakaladığı başarıyı 2020 yılında devam ettiremeyecek mi sorularını gündeme getirdi. Ama elbette şirket ilgiyi sürekli tutmak ve kulaktan kulağa yayılarak yeni oyuncular çekmek için çalışmaya devam ediyor gibi duruyor.
Oyuna olan ilginin devam etmesi, devam eden geliştirme ve içerik güncellemelerini takip edenler için sürpriz olmayacaktır. Zira oyun ilk sunulduğunda, Call of Duty serisinin en popüler çok oyunculu modlarının çoğunu içeriyordu. Bu ise oyunu kısa sürede popüler yapmaya yetti. Bunun yanında şirket oyun için yeni bir güncelleştirmeyi de müjdeledi. Call of Duty: Mobile‘da Sezon 3’ün başlangıcı hakkında bazı detaylara göre, birçok geliştirme ve yenilenme geliyor olacak.
Rekabet 2020 yılında daha da kızışıyor olacak bunun nedeni ise pazarın en önemli oyuncuları haline gelen PUBG Mobile ve Fortnite Mobile, her geçen gün oyuncu sayısını artırmaya devam ediyor. CoD Mobile ise bu artışı yakalarsa ve eski başarılı yükselişine devam ederse liderlik koltuğuna oturmak için kendisine fırsat oluşturmuş olabilir.
Aşağıdaki 1 üye EnesDGN üyesinin mesajını beğendi:
Elektron
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Hızlı Menü:
task