Genel Forum Kuralları

Forum Kuralları
#1
WEBMASTER OKULU GENEL KURALLARI

1. Madde: Ahlak kurallarına uymayan, aşağılayıcı, küçük düşürücü, siyasi/ırkçı söylemler ve hakaret niteliği taşıyan her türlü konu/yorum yazmak T.C kanunlarına göre yasak ve suçtur. Bu kurala uymayanlar süresiz uzaklaştırılacaklardır.

2. Madde: İmzalarınızda hakaret, aşağılayıcı sözler, siyaset, din, ayrımcılık, ideolojik görüşler, argo, cinsellik gibi içeriklerin kullanılması T.C kanunlarına göre suçtur. Bu kurala uymayanlar uyarı ve uzaklaştırma cezalarını alıp imza yetkisi süresiz kapatılacaktır.

3. Madde: Telif hakkına sahip olan içerik ve ürünlerin izin alınmadan satışa sunulması, dağıtılması ve paylaşılması T.C kanunlarına göre yasak ve suçtur. Bu kurala uymayanlar süresiz uzaklaştırılacaklardır.

4. Madde: Oyun ve yazılım gibi lisans içeren ürünlere ait yasal olmayan key, keygen, crack vb. paylaşımların yapılması T.C kanunlarına göre yasak ve suçtur. Bu kurala uymayanlar süresiz uzaklaştırılacaklardır.

5. Madde: Forum yöneticileri ile gereksiz tartışmaya girmek, küçümsemek, hakaret etmek, aşağılayıcı ifadeler kullanmak, görevlerine müdahele etmek yasaktır. Bu kurala uymayanların ifadesi alınıp suçlu bulundukları anda süresiz olarak uzaklaştırılacaklardır.

6. Madde: Forumda izin verilenin dışında reklam ve tanıtım yapmak yasaktır. Reklam veya tanıtım yaparken abartıdan uzak durunuz. Forumu backlink aracı ve tanıtım sektörünün bir parçası olarak kullanmak yasaktır. Bu kurallara uymayanlar ilk ihlallerinde uyarılacak, tekrarı halinde ise süresiz uzaklaştırılacaklardır.

7. Madde: Konu başlıklarınızı düzgün seçiniz. "Acil yardım", "Yardım edin", "Lütfen yardım edin" vb. içeren başlıkları kullanmamaya özen gösteriniz. Bu ihlali sürekli tekrarlayanlar uzaklaştırma cezaları alacaklardır. 

8. Madde: Konularınızı en uygun kategori veya forumlara açmaya özen gösteriniz. Ticaret ve alışveriş ile ilgili konular kesinlikle E-Ticaret kategorisine açılmalıdır.

9. Madde: Konu veya yorum yazarken Türkçe imla kurallarına uyunuz. 

10. Madde: Kayıt olmak isteyen kullanıcılarımız, nicklerini belirlerken anlamsız, argo, siyaset, din, hakaret, içerikli isim kullanmamalıdırlar. Bu kurala uymayan kullanıcılara yeni nick belirlenip üyeliklerinin devamı sağlanacaktır.

11. Madde: Multi üye hesapları açmak yasaktır. Cezası kesinleşmiş ve uzaklaştırma sonucunda hesapları dondurulan üyeler iletişim kısmından yönetim ile iletişime geçerek hesaplarının yeniden açılması için istekte bulunabilirler. Ancak hesapların yeniden açılabilmesi için üyelerin kendilerini kanıtlaması ve kimlik bilgilerini bizimle paylaşması gerekmektedir. Uygun görüldüğü takdirde üyelik açılır. Kullanıcının yeniden ihlal yapması durumunda ise kalıcı olarak uzaklaştırılıp kesinlikle bir daha müsemma gösterilmeyecektir. (NOT: Dolandırıcılık ile alakalı cezalara hiçbir şekilde af verilmez.)

12. Madde: Satış yapılan konular, her ne olursa olsun yönetim dışında müdahale etmek, baltalamak, konuyu saptırmak, gereksiz yorum yazmak yasaktır. Bu ihlali yapanlar ilk ihlalde uyarı, tekrarı halinde ise kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır. 

13. Madde: Konu başlığı ve yorumlarınızı tamamının veya bir kısmının tamamen büyük harflerden oluşmaması gerekir. Ayrıca gerekmedikçe font büyüklüğü, renk ,kalınlık ve diğer efektleri kullanmayınız, sadece vurgulamak istediğiniz kısımlarda efekt kullanınız.

14. Madde: Konu ve yorumlarınızda linkleri muhakkak alıntı içerisine almalısınız. Bc.vc, link.tl gibi link kısaltma servislerini kullanarak mesajlarınıza bu linkleri eklemekten kesinlikle kaçınınız. Dosya linklerinini kesinlikle virustotal.com taramasından geçiriniz ve tarama sonuç linkini mesaja dahil ediniz.

15. Madde: Forumda kurallara uymayan bir üye görürseniz yönetici gibi davranmak yerine rapor etmeniz yeterlidir. Kurallara uymayan kişilerle tartışmaya girmekten uzak durunuz ve gerekmedikçe kendisi ile iletişim kurmayınız.

16. Madde: Yöneticiler forum kurallarından kaynaklı bazı kural boşluklarını doldurma yetkisine sahiplerdir. Bu yüzden yöneticiler, ihlalleri kapsamayan kuralları kendileri oluşturup inisiyatif alarak gerekli işlemleri yapma yetkisine sahiptir. Bu yöneticilerin verdikleri uyarı ve cezalara itiraz hakkınız bulunmaktadır ancak hesap sormak gibi bir davranış sergilendiği takdirde kullanıcıya, forum kurallarının 5. maddesine göre ayrıca yaptırım yapılacaktır. (Not: Bu madde yüzünden uzaklaştırılan hesaplar 1 gün içerisinde Ana yönetici @Proton tarafından incelenecektir. Verilen cezanın hükümsüz olduğu görüldüğü takdirde ceza kaldırılacaktır.)

17. Madde: Konuları üstte tutmak için flood yapmak yasaktır. Ticaret bölümünde ise 24 saat sonra 1 defaya mahsus olmak üzere izin verilmektedir. Flood yapma konusunda ısrar edenler forumdan uzaklaştırılacaklardır.

18. Madde: Wmokulu.com forum'da yapılan ticari girişimlerden sorumlu değildir. Tüm sorumluluk bu ticari girişimlerde bulunan taraflara aittir.

19. Madde: Ticari girişimlerde bulunan üyeler arasında güvence sağlamaya yönelik bir tedbir olarak sunulan Ticaret Puanlama Sistemi (xTrader), forum kurallarına aykırı olacak şekilde kullanılamaz. Kullanıcıların ticaret puanı verebilmesi için kesinlikle ortada bir alışveriş söz konusu olması gerekmektedir. Gerçekliğe dayanmayan ticaret puanları silinecek olup kullanıcı 1 günlük uzaklaştırılacaktır. İhlalin devamı halinde kalıcı olarak uzaklaştırılacaktır.
Aşağıdaki 2 üye Proton üyesinin mesajını beğendi:
Elektron, Nötron
Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır. (Honore de Balzac)
Son Düzenleme: 17-02-2019, Saat: 17:29, Düzenleyen: Proton. Sebep: 19. Madde Eklendi.
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular
Son Yorum
24-09-2016, Saat: 14:05
Son Yorum: Proton
Hızlı Menü:
task