Google Adsense Ban Nasıl Kaldırılır?

Adsense Ban
#1
[Resim: 1NZg3j.png]


Merhaba arkadaşlar.

Google'ın bir reklam yayıncılık hizmeti olan Adsense, bildiğiniz üzere webmaster'ların en çok tercih ettiği reklam ağından biridir. Öyle ki sırf Adsense hesabı alabilmek için aylarca hatta yıllarca emek veren webmaster'lar tanıyorum. Böylesine çok tercih edilen bir hizmetin seçici olmasını normal karşılamak lazım. Lakin gerek Adsense politikalarının sertliği gerekse de yanlış tıklamalar yüzünden Adsense tarafından uyarı veya ban gibi yaptırımlar ile karşılaşabiliyoruz.

Reklamlarınızın durdurulduğu ile ilgili uyarıyı gördüğünüzde beyninizden vurulmuşa dönersiniz. Ancak fazla panik yapmanıza gerek olmadığını daha sonra anlayacaksınız. Adsense politikaları her ne kadar katı olsa da unutmayın ki herkes ikinci bir şansı hakkeder. İşte bu yüzden Google hesabınızı kurtarabilmeniz için açık bir kapı bırakır.

Bu yazımızda bu açık kapıyı sizlerle birlikte aralayıp yeniden bir başlangıç yapacağız. Öncelikle hesabınızın gerçekten banlı olduğunu anlamak için Adsense yardım bölümünden Reklamlarımı Göremiyorum Sorun Gidericisi bağlantısına tıklıyoruz. Ardından karşımıza gelen evetli, hayırlı sorulara dürüst bir şekilde cevaplıyoruz.


[Resim: aXNGkB.png]Sorun gidericisinde herhangi yönlendirme ile karşılaşmaydıysanız büyük ihtimal hesabınız banlanmıştır. Bu durumda sorun gidericisinin en son basamağında bulunan Bize ulaşın bağlantısına tıklayıp karşımıza çıkan formu düzgün bir şekilde dolduruyoruz.

Adsense ekibi sitenizi inceledikten sonra eğer ciddi bir ihlal yapmadığınızı fark ederlerse hesabınız yeniden kullanıma açılmış olur.
Aşağıdaki 2 üye Elektron üyesinin mesajını beğendi:
Nötron, Proton
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Hızlı Menü:
task