Intel’den Katlanabilir Telefon Geliyor

Güncel Teknoloji
#1
Intel, şu anda katlanabilir teknolojiler üzerinde çalışma sergileyen en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi. Şirket 17.3 inçlik bir katlanabilir dizüstü bilgisayar modeli olan Horseshoe Bend prototipini sergileyerek teknolojideki ilerlemesini şimdiden gösterdi.
Ancak çabalar katlanabilir bilgisayarlar geliştirmek ile sınır değil, şirket aynı zamanda Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi bir tabelete dönüştürebileceğimiz katlanabilir akıllı telefonlar geliştirmeye bile odaklanıyor.
Intel tarafından sunulan ve KIPRIS (Kore Fikri Mülkiyet Ofisi) tarafından yayınlanan bir patent bize katlanabilir akıllı telefonunun nasıl görünebileceğine dair bir fikir veriyor. Patente göre, elbette
esnek olacak etrafa saran bir ekrana sahip olacak. Patentli akıllı telefonun ekranını katlamanın yanı sıra genişletebileceksiniz.
[Resim: opvouwbare-telefoon-intel-1024x796-1.jpg]
Bu Intel’in ilk girişimi değil!
Intel ilk kez katlanabilir bir akıllı telefon patenti göstermiyor. Intel, 2017 yılının ortalarında katlanabilir bir akıllı telefon patenti için başvurdu – patentli akıllı telefon üç katlı bir tasarıma sahip. Karşılaştırma amacıyla, en yeni patentli Intel katlanabilir akıllı telefon, üç kat tasarımlı katlanabilir telefondan daha ince olacak, çünkü önceki modelde birden fazla katlamayacaksınız.
Aşağıdaki 1 üye EnesDGN üyesinin mesajını beğendi:
Elektron
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Hızlı Menü:
task