Modern Teknolojinin Kurulduğu Yer: Hazerfen Space

Güncel Teknoloji
#1
Uzay sanayi ve savunma sanayi alanındaki çalışmalar genel anlamda teknolojinin ilerlemesi konusunda oldukça nemli bir faktördür. Bunun yanı sıra günümüzde ülkelerin gelişmişlik seviyeleri ve dünya konjonktüründeki güçleri de bu alanlara ilişkin yapılan çalışmalarla belirli seviyelere ulaşabilmektedir. Bu bakış açısı ile 2015 yılında kurulan ve aralıksız olarak faaliyetlerine devam eden Hazerfen Space, kısa süre içerisinde oldukça önemli projelere imza atmış bulunmaktadır.
Hazerfen Space Kimdir?
2015 yılında kurulmuş olan Hazerfen Space tamamen gönüllülük esası ile çalışan kişilerden oluşmaktadır. Bu kişiler arasında gönüllü üniversite, özellikle de mühendislik fakültesi öğrencileri yer aldığı gibi çeşitli meslek mensuplarından gönüllüler de bulunmaktadır. Merkezi Bandırma’da bulunan Hazerfen Space herhangi bir kurum ya da kuruluşa bağlı değildir. Tüm çalışmalarını tamamıyla bağımsız olarak yürüten merkez bir firma ya da şirket statüsünde de değildir.
Hazerfen Space Neler Yapar?      
Hazerfen Space, uzay ve havacılık alanlarında çalışmalar yapmakla birlikte roket ve roketçilik hakkında da bir takım projeler üzerine çalışmaktadır. Şu ana dek 3 adet motor testi gerçekleştiren ekibimiz, ekip bazında Türkiye’nin en büyük motorlarını test etmiştir. Gelecek projeler arasında ise en büyük proje olarak ekibin önünde ATLAS Sonda projesi yer almaktadır. ATLAS Sonda projesi ile amaçlanan, kullanılabilir roket sistemleri geliştirilmektedir. Ayrıca Eurasia Expo 2020 vb gibi projeler de gelecek çalışmalar içersinde hedeflenmektedir.
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Hızlı Menü:
task