PHP Dosyayı Kilitleme

PHP
#1
Bu program kişisel Web sunucuda önce varılan bir dosyayı acıyor; ve bu dosyanın işaretçisi olarak $ dosya değişkenini kullanıyor.
 

 Daha sonra bir while() döngüsü içinde bu değişkeni ve 1 KB (1024 byte) olcusunu parametre olarak vererek fgets() fonksiyonu ile dosyadan bir satır okutuyoruz.
 

fgets() fonksiyonundan donen bir satırlık metni, burada $satir değişkenine atıyoruz; ve daha sonra print() fonksiyonu ile bu satırı Browser penceresine gönderiyoruz.
 

Bu işlemi Internet’teki bir Web sunucuda uygulayabilmek için yazma/okuma izni bulunan ve Web sunucunun erişebileceği bir dizinin adını vermeniz gerekir.
 

Bu işlemin içinde yapıldığı while() döngüsünün devam şartı olarak kullandığımız ifadede yer alan feof() fonksiyonu bir dosyanın dosya-sonu (end-of-file) durumuna ulaşıp ulaşmadığını sınar.
 

PHP, her dosyanın sonunda yer alan eof (Ctrl-z, ^z) işaretine eristiği anda feof() fonksiyonu doğru/true değerini verir. while() döngüsü, feof() doğru değilken devam etmek üzere kurulmuş olduğu için, dosya sonuna ulaştığımızda döngü duracaktır.
 

Okuma işlemini durabilen bir döngüye bağlamazsak, fgets() PHP’nin bir programın sona ermesi için verilmiş varsayılan suresi doluncaya kadar dosyayı okumak isteyecektir

Alıntıdır.
Bul
#2
Hadi 100. yorumu da ben yapıyım Gülücük  Kahkaha Dil Çıkarma Emo Sırıtma
Teşekkürler.
Son Düzenleme: 13-06-2017, Saat: 09:21, Düzenleyen: kraljmehmet.
Bul
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi
Hızlı Menü:
task